Logo Barbie 👱‍♀️ bezpečnosť nezaručí

Je leto a keďže sa nechodí do školy ani škôlky niektoré malé parádnice 👧 možno začali píliť rodičom uši aby im kúpili nejaké tie „maľovátka“ 💄 ako sme to nazývali keď sme boli malé. Po akých však siahnuť aby ste potešili svoje ratolesti zároveň im neublížili? Presne na túto tému som sa dnes zamerala.

Čínske paletky v plastových krabičkách som ani netestovala, je jasné, že pri nich o bezpečnosti nemá zmysel hovoriť.  Do testu teda išla kazeta Barbie od značky Uroda. Bola prekvapujúca v dobrom aj zlom zmysle slova. Začnime teda pozitívne. Očný tieň mal pigmentáciu dokonca lepšiu než majú bežné ženské tiene 😄, na očiach mi neprekážal s ním problém nebol.

Horšie o tu už bolo s riasenkou. V prvom momente som bola milo prekvapená, že má gumené štetinky. Tie beriem ako pozitívum, keďže v 70% prípadov sa mi s gumenými štetinkami riasi tvarujú pohodlnejšie. V prvé dni používania som nezaznamenala okrem opadávania žiadne problémy. Časom som však začala pociťovať svrbenie očí 👁👁. Musela som si ich neustále šúchať a, čo spôsobilo ešte väčšie podráždenie, lebo mi začala riasenka padať do očí. V priebehu chvíľky boli červené boľavé … 😨

Lesk na pery, bol mazľavý jemne lepkavý, síce nezmizol po hodine, no moje ústa sa stali magnetom na vlasy, prach, piesok, a všetko čo okolo pier preletelo 😂.  Verím tomu, že pri používaní deťmi by mamičkám pribudla nejedna vráska na čelo, z toho ako by bolo všetko polepené.

Ako najvhodnejšie riešenie ak sa Vaše deti chcú aspoň na 1 deň zahrať na vizážistky 💅. Požičajte im nejaké Vaše šminky, ktoré NIE sú staré no Vy ich nepoužívate alebo Vám ich nie je ľúto. Uistite sa však, že sú nezávadné a testovali ste ich už Vy. Značku Uroda teda neodporúčam.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *