5 vecí, ktoré môžeš zmeniť do svojich najbližších narodenín 🎂

Približne od môjho 19-teho roku života začali byť dni trošku iné. Boli poriadne okorenené stresom z práce, neskôr prišiel nápad založiť si značku, s čím ruka v ruke prišla ďalšia kopa stresu 😩 , plná hlava myšlienok, málo času, zlý životný štýl. Tempo dnešnej doby vyžaduje našu 120%-tnú prítomnosť. No potrebujeme stúpať po spoločenskom rebríčku neustále vyššie? Je nevyhnutné mať na účte viacciferné čísla, nové auto … Alebo je to, čo hľadáme ukryté niekde úplne inde 😉 ?

Vytvorila som si teda zoznam 5tich jednoduchých vecí, ktoré by mal každý z nás do najbližších narodenín vo svojom živote zmeniť.

 

1) Prestať si nahovárať, že na niektoré veci „Už je neskoro“ 🕙
Niekedy som si myslela, že ak nerozbehnem „nejaký biznis“ skôr ako niekto v okolí, tak už bude neskoro. NIE. Naozaj nie je nikdy neskoro.

2) Prestať sa obávať budúcnosti 😥
Každý z nás na ňu myslí, no treba si uvedomiť, že aj keď si ju môžeme vysnívať všetko môže byť iné, možno aj lepšie ;), takže nechajme osud prekvapiť nás.

3) Nezávidieť druhým 😵
Túto jednu vec som do zoznamu dala pretože  v mojom okolí vidím, ako ľudia „pokukujú“ po okolí  a ticho závidia a zabúdajú, že za každým úspechom druhých je vždy veľká drina a množstvo práce, ktorú sme vidieť ani nemuseli. Ak chce niekto závidieť úspech, musí závidieť aj tvrdú prácu, ktorá za úspechom stojí.

4) Zbaviť sa obáv o financie 🤑
Množstvo ľudí, sa psychicky zrútilo, práve kvôli nečakanej strate financií. Neznamenalo to však, že by nemali už žiadne financie, mali ich dosť na priemerný život no nedokázali klesnúť v spoločenskom rebríčku a žiť skromnejšie. Nikdy teda nedovoľte aby financie riadili Váš život viac než je to vhodné. áno je  ťažké odlíšiť tú hranicu, pretože úplne bez peňazí sa žiť v dnešnej dobe nedá.

5) Eliminuj slová NIKDY, NEVIEM a NIE. ❌
Obmedzujú ťa v raste,  zatvárajú ti množstvo dverí s možnosťami  a pri ich používaní pôsobíš nezaujato, negatívne, nepríjemne … Ani ty sám/sama by si sa s negatívnym človekom dlho priateliť nevedel/a.

 

Po zapracovaní týchto zmien do života, sa budete zo života tešiť oveľa viac  a to množstvo zbytočných negatívnych  podnetov Vás bude obchádzať míľovými krokmi 🤗.

Zdieľať:

2 thoughts on “5 vecí, ktoré môžeš zmeniť do svojich najbližších narodenín 🎂

 1. Já mám splněno už pár let 🙂 a souhlasím s tebou.
  1. nikdy není pozdě. Nikdy nevíš, kdy umřeš, a i v 50 letech se budeš cítit jako ve dvaceti. Tak proč ne?
  2. všechno zlé, je k něčemu dobré, budoucnost to ukáže, takže se můžeme jen těšit 🙂
  3. každý má něco. Pokud někdo chce to, co má druhý, může se snažit to taky získat. Závist je pasivní nahrážka motivace
  4. peněz má každý vždy přesně tolik, kolik zrovna potřebuje. Ano, někdo potřebuje v určité fázi života být na mizině, aby si něco uvědomil a něco s tím dělal.
  5. Všechno je možné 🙂

  Já bych jako hlavní moto šťastnýho života napsala: Buď upřímný, otevřený a věř.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *