Svetoví šéfkuchári radia: Ako prežiť návštevu reštaurácie s deťmi 🤔

Poznáme to asi každý či deti máme alebo nie. Pobláznené behajú po reštaurácii, rodičia s nervami v koncoch, čašníci sa boja, že ublížia im alebo sebe, okolie nevraživo pokukujúce po deťoch aj ich rodičoch 😕. Nepríjemná situácia takmer pre všetkých. Svetoví šéfkuchári prezradili svoje triky ako zvládnuť návštevu reštaurácie s deťmi. 🤗

 

 

#1 Skoré načasovanie ⏰

Áno skoré načasovanie ako  celkovo v živote tak aj v daný deň. Ian Wortham radí, navštevovať reštaurácie s deťmi od útleho veku. Skôr sa naučia a prispôsobia danému prostrediu. Taktiež si správne a včas načasujte jedlo počas dňa. Najvhodnejší čas je 2-2,5 hodín pred tým ako deti zvyčajne zaspávajú 🛌 (nenarušíte im harmonogram a keď prídete domov je presne čas ísť spať!)

 

 

#2 Plánujte menu SPOLU 👨‍👩‍👧‍👦 👨‍👩‍👦‍👦 

Zapojením detí do procesu si získate ich pozornosť a koncentráciu. Nechajte ich nech Vám „pomôžu“ vybrať správny stôl, objednať si … vyberajte si spolu jedlo. Neobjednajte im „rezník a hranolky“ 🍟 bez toho aby ste im prečítali aspoň 4 rôzne jedlá, deti počas týchto aktivít budú pociťovať istú dôstojnosť, vážnosť a ich správanie bude prekvapivo iné. Pomôžete im byť malými dospelákmi.

 

 

#3 Použite svoju predstavivosť a zahrajte sa!

Deti milujú hranie, o to viac ak sa im pri tom dostáva istej pozornosti. Pár špičkových kuchárov Krissy a Ludo Lefebvre, sa so svojimi deťmi hrajú v reštauráciách tematické hry. Tak napríklad jednou z nich je „nakresli, ako si myslíš že bude jedlo vyzerať keď ti ho prinesú“ 😂. Ludo a Krissy poznávajú, že pri tejto hre sa aj v nich ozývajú malé deti.

 

 

#4 Rozprávajte s sa s nimi 🗣

Pýtajte sa ich a rôzne veci zisťujte prečo si objednali dané jedlo, čo by chceli skúsiť nabudúce, či sa im daná reštaurácia páči, čo sa im na nej páči/nepáči … V skratke vymeňte si s nimi rolu a buďte Vy tí čo sa pýtajú!

 

Skúšali ste niektoré z týchto nápadov doteraz ☺️? Poprípade myslíte si, že niektorý z bodov by mohol fungovať aj na vaše ratolesti? Rozhodne to za pokus stojí.

Výherca súťaže „uhádni v ktorom meste som“, je Stanislava Povalačová Spodniaková s odpoveďou Zvolen. Poprosím zaslať adresu na kontakt.misschloe@gmail.com ☺️

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *