ZVOLEN – nezávislý pohľad návštevníka 😉

Už dlhšiu dobu som sa pohrávala s myšlienkou priniesť niečo „cestovné“ 🗺 na blog.  Rozhodla som sa postupovať tak ako si myslím, že by mal postupovať  každý začínajúci cestovateľ . Začnite cestovať najprv na Slovenku 💖.  Minulé leto som precestovala veľkú časť Európy, no naše slovenské ticho hôr a pokoj nič nenahradí. Prvým mestom v mojom zozname je teda mesto ZVOLEN 😉 👍.

#1 čo to je? 😨
Prvou zaujímavou vecou a možno aj trochu tajnou je táto betóná „vec“. Pokúšala som sa pozrieť sa či je na nej nejaká tabuľka (ak by to bol pamätník) no asi je to len veľký kus betónového čuda 🙄 🤔, ktoré má určte nejaké unikátne vysvetlenie.

#2  Množstvo zelene 🌲
Túto charakteristiku mesta som vnímala pomerne dosť. Veľa zelene  🌳, zvuk vtáčikov 🐤 a príjemné prostredie. Zvolenčania majú v meste doslova malý „CENTRAL PARK“.  Toto prepojenie s prírodou je výnimočné a oceňujem, že sa zelené plochy nepremenili na parkoviská a betónovú žungľu ako v iných mestách 👍.

#3 Prítomnosť histórie ⌛

Mnoho budov vo Zvolene je historických. Všimla osm si, že niektoré z nich sú rekonštruované no niektoré naopak nie. Nevnímam to ako negatívum, nakoľko boli všetky z nich i naprieh veku pekne udržiavané.

#4 Odpadky 😯

S týmto problémom sa stretáva každé mesto (celý Svet) ☹️. Nekonformní ľudia, ktorí ľahostajne odhadzujú odpadky kade tade. Nechápem. Nechápem prečo tomu tak je, pretože verejných nádob ma odpadky som videla v meste množstvo.

#5 Okolie školy 📚

Vodopád/potôčik + jazierko = relax 😊. Prostredie a okolie okolo Technickej univerzity vo Zvolene je vynovené a vhodné na príjemný oddych, posedenie na lavičke.

#6 Veľa pamätníkov 🤗

Zvolen je historické mesto. Nasvedčujú tomu historické budovy aj množstvo pamätníkov na rôznych miestach. Na fotkách vidíte pamätník Andreja Hlinku s Martinom Rázusom a pancierový vlak (1 z troch ☝️ na SR) vyrobený v čase SNP.

#7  Na zelenú, cez cestu prejsť nestihneš 😡 🚦 

Toto je možno trošku vtipné na prvý pohľad. Viacero krát som musela prejsť cez prechod na svetelnej križovatke pri zámku. Ani jeden jediný raz som však nestihla cestu prejsť v dobe kým svietila zelená pre chodcov 😆. Išla som svižným krokom (nebežala som). Na tretí krát pri prechádzaní som si predstavila ako toto môžu zvládať starší ľudia 😑? Nemajú šancu prejsť ani do polky cesty (ich tempom) kým sa na semafore opäť rozsvieti červená.

#8  viem v čom perú záclony na Zámku 🏰

Posledný z postrehov nezávislého pozorovateľa je trošku vtipný  😃. Síce na fotke je to skreslené, no pri osobnej návšteve si určite všimnete v okne prací prostriedok REX, ktorý dodáva hradu vtipný LOOK. Milo ma to pobavilo.

#9 Zvolen je ACTIVE 💪

Nežijem v meste, no podľa toho čo som videla, tak sa Zvolen uchádza o veľa dotácií z EU. Na každom kroku som videla rôzne operačné programy 😮, a rôzne vecičky, ktoré si vďaka nim vynovili. Keďže viem aký je tento proces získavania financií náročný, obdivujem a dávam klobúk 👒 dole.

 

Verím, že mnohých z Vás tento článok určite prekvapil, pobavil, potešil. Možno ste niektoré z týchto vecí, ktoré vo Zvolene bežne prehliadate teraz zaregistrovali viac a uvedomili si, že toto mesto je naozaj krásne 😍, no pri nesprávnom prístupe ľudí môže skončiť  špinavé a v odpadkoch 😪.

Plus mám pre Vás výhercu o balzam Soft Lips a je ním Miška Ližbetinová Ľuptaková 🍾🥂 poprosím zaslať adresu na kontakt.misschloe@gmail.com

Zdieľať:

5 thoughts on “ZVOLEN – nezávislý pohľad návštevníka 😉

  1. Milé. Ale na ozrejmenie, neviem prečo by každý chcel prejst na zelenú na prechode. Ta červená začína preto skoro, aby už ďalší chodci nevkrocili na vozovku. Medzi červenou pre chodcov a zelenou pre automobily je hruza casu dôjsť. Je to iba preto aby uz dalsi nevkrocili. Setri to kus casu. Keby bola dlho.zelena pre chodcov, musel by byt aj dlhsi cas medzi dalsou zelenou pre automobily.

  2. Tá 1-ka je vzduch pre CO kryt – na druhej strane chodníka sú také kovové dvere tam bol voľakedy vstup CO kryt a potom to prerobili na Bunker PUB a teraz už neviem čo tam je alebo nieje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *