Dajú sa vymeniť lieky 💊 za bylinky?

Moderná medicína dokáže v mnohých prípadoch zachrániť nejeden ľudský život ☝️. Je však dobré uvedomiť si, že užívanie liekov nie je jediným riešením. Dokonca v prípadoch bežných chorôb je lekármi odporúčané obrátiť sa na silu prírody 🍃 a nepchať do seba zbytočne antibiotiká (ATB) a lieky.

Dnešný článok je teda spracovaný z rád mamičky Barborky Jeckovej, ktorá sa snaží svojho 2-ročného synčeka 👦Daminianka liečiť primárne bylinkami (pokiaľ teda samozrejme situácia nevyžaduje ráznejšiu liečbu)

#1 Čím skôr začínajúcu chorobu odhalíme, tým menej náročná jej liečba je.

Začínajúcu chorobu u svojho syna spozorujem 1-2 dni pred vypuknutím horúčky 🌡️ či kašľu . Dieťa je mrzuté , nechutí mu jesť ani piť. Veľmi dôležité je chorobu v čas podchytiť! To znamená všímať si okolie a deti, s ktorými prichádzate s dieťaťom do styku 👦👧👶(napr. ak sa hrá s dieťaťom, ktoré pokašliava alebo má soplík je dosť možne že sa choroba prenesie – treba začať bojovať)

#2 Vyzbrojte sa, ide sa bojovať! 💪

Pri prvých príznakoch choroby vždy začnem s podávaním bylinkového 🌸🍃 čaju. Urobím ho viac, približne 1liter + dám doňho na 10min vylúhovať 1 strúčik  narezaného cesnaku, keďže je prírodným ATB . Čajík zvyknem dochutiť čerstvou 🍊 pomarančovou šťavou.

#3 Ak prvotný útok na chorobu nezaberá a je silnejšia než sme predpokladali 😧

Pri kašli a horúčkach podávam synčekovi domáci cibuľový sirup. Cibulu nakrájame, zalejeme 2 lyžicami medu 🍯 (ak je dieťa alergik na med použiť cukor) Tento sirup podávam 4x denne, 1 polievkovú lyžicu . Ja osobne používam dávkovač z iného kupovaného sirupu.

#4 Rady a nápady najviac ➕

Pri bolestiach hrdla používam Priesnitzzov obklad. Pri silnom kašli zasa zábal na hrudník z kačacej 🦆 masti .
Všetky tieto domáce lieky používam aj pri užívaní ATB. Choroby mávajú dlhší priebeh, preto ak vidím zlepšenie neprestávam s podávaním cibuľového sirupu , iba dávku upravím na 2 lyžice denne.

#5 Už sme z toho „vonku“ 🤔
Po chorobe sa v dýchacích cestách nahromadí veľa hlienu ktorý je potrebné dostať von. Skúšala som aj domáce kvapky do nosa 👃, tiež obsahujú šťavu z cibule a vodu . Na zbavenie sa hlienov je veľmi dobré naparovanie 🌫️, ktoré je ale vhodné robiť aj počas choroby pre uľahčenie dýchania. Najlepší je naparovací stroj s inhalátorom. Až po odhlienení môžeme povedať, že je dieťa zdravé. Čo je ale najdôležitejšie je veľa veľa pozornosti , lásky ❤️ a pochopenia pre dieťa ☺️ (predsa aj my sme viac podráždení a nesvoji počas choroby)

Zaujímavé EXTRA fakty😉👌

– niektoré komerčné spreje do nosa sú návykové a práve preto sa upchatého nosu neviete zbaviť aj mesiac! 😮

– cesnak je prírodné antibiotikum 😲

– s liečbou pokračujte vždy ešte chvíľu po vyliečení, aby sa choroba nevrátila ☝️

– keďže počas liečby sa v nadmernom množstve podáva med, je vhodné obmedziť sladkosti aj mliečne výrobky 🥐🍫

Za pomoc pri spracovaní článku by som ešte raz chcela poďakovať Barborke Jeckovej  😉‼️ Špecialistke na bilinky.

Zdieľať:

3 thoughts on “Dajú sa vymeniť lieky 💊 za bylinky?

  1. U dieťaťa by som sa snažil o odstránenie choroby čo najskôr aj za pomoci liekov, keďže je to predsalen ešte človek, ktorý sa vyvíja. Ako dospelý, ktorý znesie viac by som už so skúšaním takýchto vecí problém nemal. Veď aj čaj s medom a citrónom je stále jedným z najpoužívanejších „liekov“ v zime 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *