Ako nedostatok spánku 😴 raz zničí aj tvoju pokožku

Určite to poznáš.  Cez víkendy idete von s priateľmi a zabávate 🥂 🍻 sa dlho do noci. Cez týždeň pracuješ, pri náročnejších projektoch 📊 📈 – občas aj ponocuješ. A potom príde na rad nová séria tvojho obľúbeného seriálu , ktorú si pozrieš kedy inokedy ako v noci. Na spánok ti moc času neostane. No nezabúdaj, že tvoje telo má svoje zákony 😉 . Ak mu nedáš dostatok spánku pomstí sa ti na tvojej pleti.

Nedostatok spánku automaticky spôsobí nedostatok kolagénu a elastínu . Pri úbytku týchto látok začne tvoja pokožka starnúť, stratí pružnosť, začne byť mdlá (bude z teba chodiaca mŕtvolka 😳) no ešte nie sme na konci vrásky pribúdajú enormnou rýchlosťou, začneš mať častejšie modriny, pleť stratí farbu … Nebudem ani pokračovať. Nedostatočný kolagén  sa naštastie doplniť dá  stravou 😘, alebo výživovým doplnkom. Pri tomto bode je mojím doplnkovým odporúčaním kolagén zo stránky INCA, s ktorým mám skúsenosť a momentálne sa dá kúpiť so zľavou (použitím kódu S52 555 222 máte 5eur zľavu + poštu ZDARMA)

Dehydratácia 💧 nehrozí len nám ale aj našej pokožke.  Počas dlhých pracovných dní, či nocí prebdených na večierkoch často zabúdame na kvalitný pitný režim. To zanemená piť veľa, no nie sladené nápoje  ☝️. Mojím odporúčaním aby Vaša pokožka nebola vysušená z dôvodu dehydratácie je piť dostatok vody, alebo nápojov s kyselinou hyalurónovou, ktorá hydratuje pokožku z vnútra (naväzuje na seba molekuly vody). Takýmto produktom na trhu je napr. Voda Diva´s HYDRATE

Jedzte veľa antioxidantov. Pre zrýchlenie obnovenia nedostatku kolagénu, je vhodné dopriať si extra dávku antioxidantov. Kde ich nájdeš? Napríklad vo fazuli, artičokách, špenáte. Aké jedlo naopak vyradiť? Určite vyprážané jedlá, alkohol, kofeín ☕️.

Hydratuj a upokoj svoju pokožku denným 🌞  či nočným 🌛  krémom, alebo maskami. Najnovším hitom sú masky, ktoré viete použiť opätovne. Ako fungujú? Roztok s vitamínmi a živinami pre unavenú pleť je napustený do látkovej masky, ktorá má otvory na oči ústa a nos. Tieto masky príjemne chladia ❄️ a pokožku upokojujú. Mojich obľúbencov nájdeš na www.priody.sk.  kde taktiež môžeš využiť jedinečný kód MISSCHLOE33 na zľavu 33%

 

No najlepšie čo svojej pokožke môžeš dať je

 

SPÁNOK 🛌

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *