Máš vhodný strih 💇, pre tvoj typ vlasov?

Nie vždy sme pri pohľade do zrkadla spokojní,  stým ako naše vlasy vyzerajú. Sú píliš spľasnuté, príliš vybuchnuté, fádne …  Nie je bežné, že sa nám naše vlasy na 100% páčia a sme s nimi spokojné. Vo väčšine prípadov, pltí, že je to vyvolané tým, že nepoznáme aký strih vlasov k nášmu typu vlasov pasuje. Prehľad rôznych vhodných strihov pre tvoje vlasy nájdeš nižšie.

 

Husté vlasy

Podľa odborníkov ide o najjednoduchší typ vlasov na úpravu. Odborníci však odporúčajú namiesto priameho ostrého rovného zostrihu, zvoliť „postupku“. Dodá vlasom zdravo vyzerajúci a objem a ľahkosť.

Tenké vlasové vlákna a riedke vlasy

Opakom hustých vlasov sú jemné a riedke vlásky, tak isto naopak ako pri hustých vlasoch je odporúčaný práve ostrý rovný strih. Vlasom dodá vizuálny pocit väčšieho objemu. Taktiež je vhodnou voľbou asymetrický strih, ktorý ti dodá „chick“ vzhľad.

 

Rovné vlásky

Je jedno ako Vás okolie presviedča, že mať rovné vlasy je super, dievčatá a ženy, ktoré ich majú veda že počas „bad hair day“ sú niekedy nočnou morou.  Keďže rovné vlasy majú tendenciu strácať na objeme,  odporúča sa rovný strih. Ak chcete vlásky krátke určite skúste  jemne ich prestrihať, aby neboli uležané a fádne, Dodá im to život.

Kučeravé vlasy

Ich majiteľky by určite vedeli potvrdiť, že na úpravu sú extrémne náročné.  Sú nepoddajné a vysoko odolné voči akejkoľvek našej snahe urobiť  s nimi niečo, čo sa im nepáči. Pri tomto druhu vlasov sú vrstvy strihov najlepšou voľbou. Jemne padajúce vlnky navôkol tváre nebudú pôsobiť neupravene.  V prípade jemných vlniek, je vhodné nechať vlasy dlhšie, budú poddajnejšie.

 

Vlnité vlasy

S týmito vláskami sa dá skvel vyhrať.  V dnešnej dobe výrazne letí dĺžka týchto vlasov po ramená. Takzvaný „plážový strih“. Jemné vlnky a vlasy po ramená stačí nastriekať stylingovým sprejom jemne ich poprehadzovať aby dostali „messy“ look, a je to.

 

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *