Ktoré zvyky robia tvoju pleť staršou 👵?

Starnutie ovplyvniť nevieme 😒. Čo však vieme, je na chvíľku zastaviť a spomaliť hodinky, ktoré tikajú pre našu pleť. Používanie krémov a sér nám pomôže no ak chceme naozaj vyhrať boj proti rýchlemu starnutiu, musíme zapojiť viac síl. ALE POZOR ☝️. Musíme taktiež obmedziť činnosti, ktoré starnutie podporujú.

Používanie opaľovacích krémov na pláži 🏖️

Určite ste sa začudovali. Aby som bola presnejšia, ide o používanie krémov na opaľovanie LEN ☝️na pláži. Zatiaľ čo pri mori je nám to prirodzené, doma pri prechádzke alebo počas pobytu na slnku cez deň zabúdame, že slnečné lúče nám môžu škodiť aj u nás doma. (spálenie pri opaľovaní  a opaľovanie necháva na pokožke najväčšie známky starnutia) 👵

Extrémne teplotné výkyvy 🌞❄️

Či už vykurované alebo klimatizované priestory, sú pre pokožku veľkou záťažou. I keď si bez nich už život takmer neviem predstaviť. Ako pôsobia na našu pleť 🤔? V oboch prípadoch je z priestorov, kde sa nachádzame eliminovaná vlhkosť. Suché prostredie pokožke neprospieva a „dehydratuje“ ju. Stáva sa suchou citlivou a podráždenou.

 

Nedostatok  spánku 🛌

Spánok je relaxom pre celé naše telo. Je to čas, kedy sa môžu bunky regenerovať, pripravovať sa na ďalší deň. Ak svojmu telu nedoprajeme dostatok spánku, začne produkovať hormón kortizol.  Ten spôsobuje zúženie krvných ciev, čo zníži množstvo kyslíka a prúdenia živín určených pre pokožku, ktorá potom vyzerá unavene a bez života.

Príliš veľa make-upu

Každá z nás vie, že nosenie make-upu pokožke a pleti neprospieva. No i napriek tomu si to asi dostatočne neuvedomujeme. Predstavte si, že by ste celý deň mali cez seba prehodenú deku alebo plachtu. Asi by sa Vám ťažko dýchalo, pracovalo 😵… Tak isto sa cíti pokožka keď ju pokryjete enormný množstvom make-upu každý bežný deň. Treba si urobiť občas pauzu, dať si ľahší make-up alebo ak sa dá, raz za čas žiaden.

Ignorovanie očného okolia 👁️👁️

Koža v očnom okolí špeciálne pod očami je najtenšou na tele. Takže je na nej najviac vidieť únavu a starnutie. Prvými príznakmi sú modré kruhy, neskôr vrásky a opuch. Je teda potrebné starať sa o toto očné okolie a dostatočne ho hydratovať 💦 očným krémom.

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *