Kávový ☕ peeling PRIODY

Kávové, kakaové, kokosové … peelingy z prírodných ingrediencií ovládli svet. V mojich očiach však majú oveľa vyššiu hodnotu ako len zdravotná nezávadnosť, no sú revolúciou aj v environmentalistike. PREČO? Čítaj ďalej!

Určite ste zvedavé ako môžu tieto produkty pomôcť nášmu životnému prostrediu a nielen našej pleti ?. Predpokladám, že Vás ako prvé napadlo, že keďže sú prírodné tak by nemali škodiť ani nám ani prírode. Áno aj to tak robia, no aby sme boli presnejšie a odbornejšie, korektnejšie nazvime to inak. Takýto kávový peeling (káva, kokosový olej, cukor a podobné) sa v prírode ľahko rozloží. BINGO! Práve rozložiteľnosť v prírode je to, čo už dlhšiu dobu hádže nepekné svetlo na plasty, z ktorých sú často bežné peelingy vyrábané… Čítaj ďalej bude to ešte zaujímavejšie!

Takže už máme klasický peeling a jeho plastové mikrogranulky, ktoré po použití končia v prírode, kde sa dostávajú (aj s postupne naväzovanými toxínmi) až do prvkov biotopu ?, ktoré sa neskôr dostávajú aj na naše stoly. Čiže nám príroda ranu ktorú sme jej dali my, vrátila aj s úrokmi.

Estelka ? sa pri testovaní  nudila až zívala. PRIODY je totižto Cruelty free ? kozmetika, takže žiadne testy na zvieratkách.

Myslím, že po tomto prvom benefite, ktorý sa nás priamo-nepriamo dotýka už pripomínať, že „prírodné“ produkty sú pre nás to najlepšie čo môžeme telu dať, ani nemá význam. Priblížim vám teda viac z mojich dojmov pri používaní COFFEE SCRUB od PRIODY. Novinkou pre mňa po klasických peelingoch bola prítomnosť cukru, ktorého kryštáliky do seba narážali a vydávali zvláštny, jemný možno až vtipný zvuk. Oproti klasickým druhom peelingu, ktoré „znejú tak hrubo“ to bolo veľmi príjemné.

Spozornieť by mali určite dámy so suchšou pleťou ako ja! Keďže zloženie obsahuje kokosový olej, tak po zmytí je pokožka mastnejšia a i keď je trošku červenšia (ako vždy po čistení touto technikou) ten pocit stojí za to! (Aj keď sa priznám prvý krát mi to bolo divné, no teraz sa na ten efekt vždy teším!)

Ak ťa peeling zaujal určite navštív PRIODY a zadováž si jeden aj ty za super cenu 13,99eur. Pomôžeš tak našej planéte ? , ktorá to už naozaj potrebuje.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *